Nasza historia

W połowie lat dwudziestych XX wieku Franciszek Worwa, dziadek obecnego właściciela, pracował w kopalniach we Francji. Stamtąd przywiózł rower, którego sprzedaż pokryła w 1932 roku koszt budowy domu. Tak powstał pierwszy dom, w którym mieści się większy apartament.

We wrześniu 1939 roku Franciszek Worwa został wzięty do wojska w ramach powszechnej mobilizacji przed drugą wojną światową. Walczył w Kampanii Wrześniowej i po rozbiciu jego oddziału dostał się do niewoli. W ostatniej chwili uciekł z transportu jeńców w okolicach Tarnopola. Początkiem 1940 roku wrócił z powrotem w to miejsce. Tego samego roku powstała stajnia i stodoła, gdzie dziś mieści się Zakład Konfekcji FORTUNA, szyjący regionalne stroje góralskie.

W 1961 roku wybudowany został mniejszy domek, gdzie dzisiaj mieści się apartament dla 4 osób. Budowniczy tego miejsca zmarł w 1972 roku.

W 2011 roku zabudowania zakupił wnuk Franciszka – Łukasz Worwa. Po wielu latach rewitalizacji odtworzone zostały dwa apartamenty z oryginalnym ludowym, przedwojennym klimatem.

W 2017 roku dzięki staraniom Pani Barbary Fortuny stajnia i stodoła zamieniły się w nowoczesny zakład konfekcji, całkowicie zmieniając estetykę tego miejsca.

Dziś jest to urokliwe miejsce z przedwojennym góralskim klimatem.

Kontakt

  • Nowy Targ
    os. Niwa 4
  • +48 609 601 300, +48 604 523 735
  • kontakt@gazdowkapodjablonkami.pl